.:SMARTAGE:.
 
 
SmartAge
Anasayfa
Kurumsal
Biz Kimiz
Etkinlikler
Duyurular
Makaleler
Kitaplar
İletişim

Kurucumuz

Meryem FIKIRKOCA

22.02.2006 tarihinde, kurumsal iş çözümleri konusunda faaliyet gösteren SmartAge Yönetim Teknolojileri ve Danışmanlık Firmasını yenilikçi ve ileri bir vizyonla kurmuş ve yönetmektedir.

Hacettepe Fizik Mühendisliği 1983 mezunudur. 1983-1985 yıllarında "Katı Hal Fiziği" alanında Alçak Sıcaklıklar Fiziğinde Master yapmıştır.

1983-1986 yıllarında araştırma görevlisi olarak çalışmıştır.

1986-1991 yıllarında TESTAŞ Türkiye Elektronik Sanayi A.Ş.'de Mikroelektronik Fabrikasında Baş Mühendis olarak görevini yürütmüştür.

1991-2006 yıllarında Aselsan'da Kurumsal Yönetimin farklı konularında çalışmıştır. Kalite baş mühendisi, projelerde kalite yöneticisi, müdür olarak çalışmıştır.

Aselsan'da, Kalite Yönetimi, Tasarımda Kalite, Yazılımda Kalite, Strateji Yönetimi,Kurumsal Performans Yönetimi konularında çalışmıştır.

Aselsan' da 2003-2006 yıllarında, doğrudan Genel Müdüre bağlı, Yönetim Kuruluna rapor veren, şirketin Strateji Yönetim Sisteminin kurulması, Stratejik Planının hazırlanması, Kurumsal Performans Yönetim Sisteminin kurulması, Şirketin yönetim sisteminin bütünselleştirilerek yalınlaştırlması konusunda çalışan bir direktörlüğü kurmuş ve yönetmiştir.

2003 yılında "Bütünsel Risk Yönetimi Kitabı" KalDer sponsorluğunda yayınlanmıştır.

2003 yılında, Barselona'da, beş günlük Robert Kaplan, ve David Norton "Balanced Scorecard Summit"ine katılmıştır.

2005 yılında, Büyük Kuruluşlar için KalDer-EFQM Modeli Değerlendirici Sertifikası almıştır.

2006 yılında, Monte Carlo Simülasyonu ve Stokastik Risk Analizi konusunda İngiltere'de eğitime katılarak sertifika almıştır.

2007-2011 yıllarında Hacettepe Aktüerya Bilimleri'de Risk Yönetimi dersi vermiştir.

Geleceğe odaklı başarıyı hedefleyen kuruluşlara, yönetim sistemlerini yenilikçi, özgün ve ileri yaklaşımlarla geliştirmelerinde eğitim ve danışmanlık hizmetleriyle destek olmaktadır.

Kurumsal stratejilerin geliştirilmesi ve risklerin yönetilmesi odaklandığı konuların başında gelmektedir. Rekabetçi strateji geliştirme, risk analizi, risklerin yönetimi, iş süreçlerini iyileştirme, verimlilik arttırma, yeniden yapılandırma, özdeğerlendirme, tahmin teknikleri üzerinde çalışmaktadır.

Yönetim Sistemlerinin (Tahmin ve Öngörü, Talep Tahmini, Strateji Yönetimi, Risk Yönetimi, İç Kontrol Sistemi, COSO İç Kontrol Çerçevesi, İç Denetim, Stokastik Risk Analizi, Balanced Scorecard ve Kurumsal Performans Yönetimi, SCOR Modeli ve Tedarik Zinciri Yönetimi, Kalite Yönetimi, Proje Yönetimi, COBIT Bazlı Bilgi ve BT Yönetimi ve Değerlendirmesi, Bilgi Güvenliği Risklerinin Yönetimi, CMMI Yetenek Olgunluk Modeli, Yazılımda Kalite, Yönetim Sisteminin Bütünselleştirilmesi ve Yalınlaştırılması, Süreçlerin Yeniden Yapılandırılması ve İyileştirilmesi, EFQM Modeli ve Özdeğerlendirme uzmanlık alanlarıdır.

Teknoloji ile ileri iş çözümlerini bir araya getiren fikir, çözüm ve projeleri geliştirmek ve uygulamaya almak odaklandığı konulardandır.

Risk Yönetimi, Risk odaklı İç Kontrol Sistemi, Risk odaklı Strateji Yönetimi, Bilgi Güvenliği Risklerinin Yönetimi vb. konularda özgün, kapsamlı ve derinlemesine bilgi içeren eğitim içeriği tasarlamakta ve eğitim vermektedir.


Detaylı Bilgi


Anasayfa | Ürünler | Kitaplar| Makaleler | Duyurular |