.:SMARTAGE:.
 
 
Ürünler

Anasayfa
Stratejik Yönetim Yazılımı
Yönetim Kılavuzları
 

Dragonsoft Network Güvenlik Çözümleri

SmartAge kurumsal bilgi güvenliği risklerinin belirlenmesinde Dragonsoft Secure Scanner ürününü kullanmaktadır.

Dragonsoft güvenlik açıklıklarının belirlenmesi ve önlem geliştirilmesini sağlayan bir üründür. Bir virüs, casus yazılım ya da hacker koruma yazılımı değildir. Bilgi güvenliğinde yenilikçi bir ürün olan Dragonsoft Secure Scanner CVE sertifikalı bir üründür.

DragonSoft Secure Scanner, kurumsal network bilgi güvenliği yönetimi için kusursuz bir çözümdür. Bu yazılımın işlevleri içerisinde network bilgi güvenliği taraması, güvenlik açığı değerlendirmesi, merkezi risk değerlendirmesi, raporlama ve güvenlik iyileştirme sayılabilir. DSS 2000’den fazla çalışma ağının güvenlik hassasiyetini denetleyen birimi içerir.

DSS risk değerlendirme raporları yalnızca işletim sistemleri için değil (Windows 9x/NT/2000/XP/2003, Sun Solaris, BSD ve Linux), aynı zamanda farklı network çeşitleri (Router, Switch ve Firewall) ve farklı veritabanı çeşitleri (MySQL, MS-SQL, Oracle, Access ve IBM DB2) için de sağlar. DSS kullanıcı dostu bir arabirim kullanır. Kullanıcı kolaylıkla tarama başlatabilir ve verimli bir biçimde güvenlik açıklarını yönetebilir.

İşletmelerde bilgi kritik bir varlık olarak yerini almıştır. Bilgi toplama ve işleme yönünde teknolojideki gelişim hızlı bir şekilde yol almaktadır. Otomatik bilgi toplama ve aktarma teknolojileri hızla gelişmekte ve kullanıma alınmaktadır. Bilgi ve bilgi güvenliği konsepti de sürekli ve hızlı bir evrim geçirmektedir. Bilgi güvenliği alanındaki felsefe, yaklaşım ve kavramlar da gelişim ve evrimini sürdürmektedir. Bilgi güvenliğinde önleyici yaklaşımlar kontrol ve koruyucu yaklaşımların önüne geçmektedir. Bilgi güvenliği açıklıklarının bilişim platformlarının tasarımı aşamasından başlayarak ele alınarak yaşam çevrimi boyunca bütünsel bir anlayışla sürdürülmesi en güncel yaklaşımdır.

Bilişim sistemlerine tehditler artmaktadır. Kuruluşlar gizlilik, veri bütünlüğü, kullanıcı kimliği, sunucuya, istemciye ve ağa giriş kontrolu sağlayan geniş çaplı ve köklü güvenlik çözümleri arayışlarını sürdürmektedir.

SmartAge olarak, kuruluşlara bilgi güvenliği teknoloji yatırımlarında, güvenlik açığı (vulnerability) yönetim çözümlerinin kullanımını kuvvetle önermekteyiz. Güvenlik Açığı yönetimi mevcut güvenlik açıklıklarını daha saldırı oluşmadan belirleyerek önlem geliştirilmesini sağlayan çözümlerdir.

Dragonsoft’un KOBİ’ler için sunduğu ürün de ödül kazanmıştır.

DragonSoft Güvenlik Riskleri Yönetimi
Intranet Güvenlik Riskleri Tarayıcısı
DragonSoft Güvenlik Tarayıcısı (broşür 1)
DragonSoft Güvenlik Tarayıcısı (broşür 2)

www.dragonsoft.com


 

 

 


Anasayfa | Ürünler | Kitaplar| Makaleler | Duyurular |